Η Α.Ε. Τσιμέντων ΤΙΤΑΝ διοργανώνει την Παρασκευή 31/3/2017 στο εργοστάσιό της στη Θεσσαλονίκη (περιοχή Ευκαρπίας) το 12ο κατά σειρά «Βήμα του Μεταπτυχιακού Φοιτητή», στο οποίο συμμετέχουν φοιτητές μεταπτυχιακών προγραμμάτων από το  Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, το Anatolia College και το Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδος.

Το «Βήμα» είναι ένας θεσμός που δημιουργήθηκε το 2002 με την ευκαιρία συμπλήρωσης ενός αιώνα λειτουργίας της Εταιρίας, στο πλαίσιο της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης, με στόχο να συμβάλει ουσιαστικά στην ενημέρωση των αυριανών στελεχών της οικονομίας για τις συνθήκες που επικρατούν στον κόσμο των επιχειρήσεων, αλλά και στη διεθνή αγορά.

Το θέμα της εκδήλωσης έχει τίτλο «Το σήμερα και το αύριο στην αγορά εργασίας».

Στο α΄ μέρος της εκδήλωσης οι  ομιλητές θα συζητήσουν με τους φοιτητές τις τάσεις, τις προκλήσεις καθώς και τις  εμπειρίες τους από το  χώρο που δραστηριοποιούνται και στο β΄ μέρος της εκδήλωσης θα συζητηθούν οι δεξιότητες που είναι απαραίτητες στη σύγχρονη αγορά εργασίας.

Παρέχεται η δυνατότητα δωρεάν πρόσβασης στην εταιρεία, με πούλμαν που θα διατεθεί για το σκοπό αυτό. Το σημείο αναχώρησης των πούλμαν θα είναι από την οδό Μανώλη Ανδρόνικου στο πάρκινγκ του Αρχαιολογικού Μουσείου την Παρασκευή 31 Μαρτίου στις 9:00 π.μ. Στις 15:30μ.μ τα πούλμαν θα επιστρέψουν στο πάρκινγκ του Αρχαιολογικού Μουσείου.

Δηλώσεις συμμετοχής έως την Τρίτη 28/03/2017 στις 11.00 π.μ.