Σας προσκαλούμε στο Εκπαιδευτικό Σεμινάριο πάνω στις ηλεκτρονικές πηγές της EBSCO (Business Source Complete, eBook Academic Subscription Collection) με τίτλο «Ανακαλύψτε την Πληροφορία που Χρειάζεστε», που θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας την Τρίτη 30 Οκτωβρίου 12:30 μμ – 2:00 μμ., στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του 1ου ορόφου του Πανεπιστημίου (έναντι Κέντρου Η/Υ).

Το σεμινάριο διοργανώνεται από τη Βιβλιοθήκη & Κέντρο Πληροφόρησης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας σε συνεργασία με την εταιρία Ebsco Information Services.

Στόχος αυτού του σεμιναρίου είναι να παρουσιάσει με πρακτικά παραδείγματα πώς να μάθετε να ανακτάτε τις πιο σχετικές πληροφορίες που χρειάζεστε και πώς να κάνετε την έρευνά σας πιο αποτελεσματική χρησιμοποιώντας τις ηλεκτρονικές πηγές πληροφόρησης της EBSCO.

Ομιλητής/Εκπαιδευτής: Martin Kolman, Trainer, Ebsco Information Services.

Γλώσσα Παρουσίασης: Αγγλική

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Τεκμηρίωσης & Πληροφόρησης (τηλ. 2310 891 746, 749) και το Τμήμα Περιοδικών (2310 891 846) της Βιβλιοθήκης & Κέντρου Πληροφόρησης.