Το Δ.Π.Μ.Σ. στα Πληροφοριακά Συστήματα (M.I.S) σε συνεργασία με το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και την Grecruitment.com, διοργανώνουν την ημερίδα με τίτλο «Γράψε το σωστό κώδικα για την καριέρα σου: TOP 10 IT Management Skills».

Η ημερίδα απευθύνεται σε φοιτητές και αποφοίτους (του ΠΑΜΑΚ αλλά και άλλων πανεπιστημίων), καθώς και σε οποιονδήποτε επιδιώκει επαγγελματική σταδιοδρομία στον κλάδο των Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα Συνεδρίων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, την Τρίτη 26/11, στις 12:00 και τα θέματα που θα παρουσιαστούν είναι τα εξής:

• Σύγκριση ελληνικής και ευρωπαϊκής αγοράς εργασίας
  • Τάσεις της αγοράς εργασίας στον τομέα της Πληροφορικής
  • Do’s and Don’ts κατά τη διάρκεια της αναζήτησης
  • Σωστή προετοιμασία για επαγγελματικό ξεκίνημα

Επίσης, στο πλαίσιο της ημερίδας θα διεξαχθούν διαδραστικές, επιμορφωτικές ασκήσεις με τη συμμετοχή του κοινού.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν, απαιτείται ωστόσο προηγούμενη δήλωση συμμετοχής στη διεύθυνση: https://dasta.uom.gr/Career/Events/43196.html

Top-10 IT Management Skills, 26/11/2019, University of Macedonia